|
|
|
Diákolimpia: Pestmegyei Döntő Minden edző örömére idén kötelezővé tették az elektronikus nevezést, ezzel megnehezítve minden olyan általános és középiskolai tanuló életét, akik ebben a hihetetlen népszerűségnek örvendő sportágban akart elindulni a diákolimpián. Ennek köszönhetően, egy „versenyzőnket” nem sikerült elindítanunk. De a többieknek sikeresen sikerült kialkudniuk tesitanáraiktól a megfelelő papírokat, megfelelő pecsétekkel, aláírásokkal, meg miegymás. Így az egyesület idén 2 általános iskolás és 3 középiskolás tanulót indított. Tehát felkerekedtünk, és hajnalok hajnalán (8 órási indulással) meglátogattuk Érdet. Út közben lassan mindenki felébredt, és tisztáztuk az alapvető szabályokat, melyek a diákolimpián a „B” kategóriában érvényesek :21 pontig egy szett, hosszabbítás nincs. Néhányak kedvéért, a tévesnek gondolt 11 pontnál „pályacserét” tisztáztuk, és bevezettük helyette a térfélcserére fogalmát. Megérkezésünkkor,
egyből átrendeztük a tornatermet, és egy egész padot elfoglaltunk (hatalmas
csapatunkkal) a számunkra legkedvezőbb helyen. Majd rendeztem a nevezési lapok
sorsát, amíg a csapat többi tagja öltözködött. Közben Manóék is megérkeztek, és
megkezdtük a bemelegítést, Kriszti Nikivel, Lili Katával, én meg Manóval. Mivel
nekem nem kellett a nap folyamán játszanom, szerény versenyruhába bújtam csak Majd az edzők megbeszélésén vettem részt, ahol átbeszéltük újra a szabályokat és minden mást, ami ilyenkor szükséges lehet. A jó szervezésnek köszönhetően (és sajnos a nem túl sok indulónak) elég pörgősen mentek a meccsek. A IV. korcsoportos lányoknál 7 induló volt, ezért két csoportba osztották őket, szerencsére Kata és Lili külön csoportba kerültek, így a végén játszhattak is egymás ellen.Az V. korcsoportban 4 lány indult el köztük Kriszti. És Niki a VI. korcsoportos 2 lány közül volt az egyik. Mindenki kihozta magából a maximumot, legalábbis remélem. Persze még sok a fejlődnivaló, de büszkék vagyunk az eredményekre:
Labus Lili IV. korcsoport lány „B” 1. helyezés Kormos Kata IV. korcsoport lány „B” 3. helyezés Kormos Krisztina V. korcsoport lány „B” 1. helyezés Petrányi Nikolett VI. korcsoport lány „B” 1. helyezés Kormos Andrea VI. korcsoport lány „A” játék nélkül 1. helyezés
A „B” kategóriában február 1-jén Zsámbékon folytatódik a küzdelem. Szurkolunk a csapatnak, és reméljük mindenki tovább jut az országos döntőre. A nap végére mindenki elfáradt, a rendetlenség is már elég nagy volt, úgyhogy amíg a csapat visszaölözött, én nagy rendrakást tartottam. És még egyszer átgondoltam a nap egy vicces pillanatát, mikor eljött a lehetőség hogy a csapatok fényképezkedjenek, minden nagy csapat felállt a 20,30 főjével (Nagykőrös, Érd, Dánszentmiklós…), és azért a mi kis csapatunk is csinált egy képet, a maga szerény 5+1 főjéről. De a tanulság, nem kell olyan nagy csapat, így is el lehet hozni 4 +1(Manó) aranyat és egy bronzot.
Kormos Andrea
|
|
Copyright © 2005 dtse@freemail.hu |